DAS-inschrijving voor zzp'ers: rechtstreeks opdrachten bij de overheid, zonder broker

Honderden overheidsorganisaties huren externe professionals in via een Dynamisch Aankoopsysteem (DAS). Ben je toegelaten? Dan ontvang je hun opdrachten rechtstreeks in je mailbox, zonder broker ertussen. Extra voordeel: je kan altijd mee doen en is er geen sprake van een pre-selectie. Er zit namelijk geen broker tussen die een voorselectie maakt. 

Inschrijven op een DAS is gratis (behalve de tijd die je moet investeren). Alleen laat de overheid je pas toe als je dossier compleet is:

  • een Europees aanbestedingsdocument (UEA) van tientallen vragen over je bedrijf, je omzet en je uitsluitingsgronden
  • een Gedragsverklaring Aanbesteden van Justis
  • een Verklaring Betalingsgedrag van de Belastingdienst
  • referenties en vaak een bewijs van je beroepsaansprakelijkheidsverzekering.

Elke DAS vraagt dat net iets anders, in een eigen portaal. Ontbreekt er één stuk, dan lig je eruit. Dat papierwerk regelen wij voor je, voor een vaste prijs per DAS.

  • Vanaf € 79 per DAS, geen abonnement
  • Doorgaans binnen 2 weken toegelaten
  • Geen afdracht als je een opdracht wint

Ontdek welke DAS’en bij jou passen

Gebruik de gratis DAS-Selector en zie in enkele minuten welke Dynamische Aankoopsystemen relevant zijn voor jouw organisatie.

Inschrijven

Wij regelen de volledige inschrijving

Je levert de informatie, wij regelen de rest. DAS-service verzorgt alle documentatie en het papierwerk voor iedere DAS naar wens. Jij ontvangt de volledig ingevulde inschrijving alleen ter ondertekening en dient binnen no-time mee naar dezelfde opdrachten als de grootste spelers in jouw markt.

Direct offerteaanvragen ontvangen

Zodra je ingeschreven staat, ontvang je offerteaanvragen direct in je mailbox of via een datafeed. Geen tussenpersonen en geen margeafdracht. Jij reageert rechtstreeks en houdt de volledige opdracht zelf in handen.

Wij houden je inschrijving(en) actueel

DAS’en stellen periodiek nieuwe eisen, documenten verlopen, verklaringen moeten worden vernieuwd. Wie dat niet bijhoudt, verliest zijn toegang en mist opdrachten. DAS-service bewaakt alle deadlines en houdt jouw dossier altijd op orde. Bij nieuwe relevante DAS’en informeren we je direct.
onderhouden

Waarom overheidsopdrachten nu langs je heen gaan

  • Je kent zelf maar twee of drie DAS’en terwijl er ruim 200 bestaan.
  • Elke Dynamisch aankoopsysteem heeft een eigen portaal, eigen formulieren en eigen eisen.
  • Als je dossier niet compleet is, bijvoorbeeld een verlopen KvK of missen van een referentie, wordt je niet toegelaten
  • Ondertussen loopt je huidige opdracht via een broker, die elk uur een deel van je tarief houdt.

Wil je weten welke Dynamische aankoopsystemen er zijn? Maak een gratis account aan en bekijk alle DAS’en.

Karin
Zelfstandige professional
DAS-Service heeft mij perfect geholpen met mijn DAS-inschrijving. Ik doe nu rechtstreeks zaken met mijn opdrachtgever, zonder onnodige afdracht van marge!

Duidelijke prijzen, geen verrassingen

DAS-service werkt met vaste prijzen, je weet vooraf precies waar je aan toe bent. Kies de bundel die past bij jouw organisatie, of neem contact op als je wilt sparren over welke optie het beste aansluit bij jouw situatie.

Rechtstreeks zakendoen

Losse inschrijving

per DAS

€169,00

per das

BUNDEL S

2–5 DAS’en

€97,00

per das

BUNDEL M

6–10 DAS’en

€89,00

per das

BUNDEL L

11–20 DAS’en

€79,00

per das

Rekenvoorbeeld:wat levert één DAS-opdracht op?

Stel: je bent IT-professional met een uurtarief van € 95. Je schrijft je in op vijf DAS’en en wint één opdracht van drie maanden, 32 uur per week.

Jouw investering

Inschrijving op 5 DAS’en (Bundel S, € 97 per DAS)€ 557
Gedragsverklaring Aanbesteden (tarief Justis, 2 jaar geldig)€ 75
Totaal€ 632

De opdracht

13 weken × 32 uur × € 95€ 39.520
Afdracht aan DAS-service€ 0
Wat je via een broker kwijt was (bij 15% marge)€ 5.928

De uitkomst

Je investering van € 557 verdien je terug in 6 declarabele uren. Dat is minder dan je eerste werkdag op de opdracht. En de tijd? Zelf vijf DAS’en uitzoeken en de inschrijvingen afronden kost al snel 20 tot 30 uur. Bij € 95 per uur is dat € 1.900 tot € 2.850 aan uren die je niet declareert. Die uren besteed je nu aan je klant.

Dit is een rekenvoorbeeld, geen belofte. Toelating geeft je toegang tot de uitvragen. Winnen doe je zelf. Let op: een deel van de DAS’en rekent zelf een fee van de opdrachtgever, bijvoorbeeld € 1,95 per uur. Dat zie je per DAS terug in de DAS-Selector.

Deze overheden bereik je via ons

Veelgestelde vragen over DAS en inschrijven als zelfstandig professional

Heb je een vraag over Dynamische Aankoopsystemen of onze dienstverlening? Hieronder vind je de antwoorden op de meest gestelde vragen. Staat jouw vraag er niet tussen? Bekijk dan onze volledige FAQ-pagina of neem contact met ons op. We reageren binnen één werkdag.

Dienstverlening voor zelfstandige professionals

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Introductie - hoe werkt de eenmalige inschrijving van DAS-Service

    DAS-Service ondersteunt zelfstandige professionals en bedrijven met het inschrijven op Dynamische Aankoopsystemen. Hiervoor hebben we een proces uitgewerkt. In de volgende FAQ’s lichten we dat proces stap voor stap toe.

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 1. Selecteer de Dynamische Aankoopsystemen

    Met behulp van de DAS-Selector kunt u zoeken naar geschikte Dynamische Aankoopsystemen. Indien u ergens ingeschreven wilt worden, dan kunt u een offerteaanvraag indienen bij DAS-Service.

    We tonen je, aan de hand van je zoekprofiel, welke Dynamische Aankoopsystemen, groslijsten en Open Houses mogelijk voor jou interessant zijn.

    De offerteaanvraag is nog niet bindend! We nemen altijd telefonisch contact met u op om de opdracht door te spreken. Pas daarna gaan we voor u aan de slag.

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 2. Telefonische intake

    Zodra we je offerteaanvraag hebben ontvangen, nemen we telefonisch contact met je op. We bespreken dan:

    • De Dynamische Aankoopsystemen, groslijsten en/of Open Houses waarvoor je je wilt inschrijven
    • De benodigde verklaringen en gegevens
    • Of je al gebruik maakt van één van de platformen waarop Dynamische Aankoopsystemen, groslijsten en/of Open Houses actief op zijn
  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 3. Overeenkomst en factuur

    Je ontvangt van ons een overeenkomst. Dit is tevens bedoeld om het digitaal ondertekenen te toetsen.

    Tevens ontvang u van ons een factuur. Deze factuur bestaat uit:

    • De kosten per inschrijving op een Dynamisch Aankoopsysteem
    • De kosten voor de verklaringen die we voor je opvragen

    Zodra de factuur betaald is én de overeenkomst is ontvangen, gaan we direct voor u aan de slag!

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 4. Opvragen verklaringen

    We gaan de benodigde verklaringen, zoals de Gedragsverklaring Aanbesteden, voor u opvragen. We spreken vooraf door wat we daarvoor nodig hebben. Alle formulieren sturen we ter elektronische ondertekening aan u toe.

    Wanneer u deze verklaringen zelf al hebt, dan dient u die aan ons op te sturen. Dat mag uiteraard middels een scan. Een foto is niet goed genoeg, helaas.

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 5. Accounts aanmaken

    Indien u nog geen accounts hebt op de Dynamische Aankoopsystemen, dan maken we de accounts voor u aan. We gebruiken daarvoor een tijdelijk e-mailadres.

    Wanneer u al over accounts beschikt, dan kunt u in sommige gevallen DAS-Service toegang geven tot het account. U ontvangt dan van ons instructies. Wanneer dat niet kan, dan vullen wij natuurlijk al het papierwerk voor u in, en sturen wij u instructies hoe u zelf uw registratie kunt afronden.

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 6. Registreren per DAS

    We vullen al het papier voor in en bieden die elektronisch aan u aan ter ondertekening. Ook zorgen we ervoor dat alle verklaringen klaar staan.

    Vervolgens krijgt u van ons een seintje dat de inschrijving klaar staat, en instructies hoe u de inschrijving kunt indienen.

    De inschrijving moet u zelf indienen.

    In sommige gevallen moet u op een DAS zelf nog enkele handelingen doen. U ontvangt van ons altijd duidelijke instructies hoe dat werkt. En komt u er niet aan uit? We zijn er om u verder te helpen!

  • image/svg+xml image/svg+xml
    Stap 7. Overdracht

    Na ontvangst van de laatste betaling ontvang je van ons:

    • Toegang tot de Dynamische Aankoopsystemen
    • De opgevraagde verklaringen (bijv. digitaal gewaarmerkt uittreksel)
    • Instructies hoe je kunt reageren op opdrachten die op de Dynamische Aankoopsystemen verschijnen